11/04/24

Опытный ручной гранатомёт РГШ-30 (Украина. 2007 - 2008 год).

1) Для украинской армии создана новая модель оружия – компактный 30-мм гранатомёт. Сегодня портал janes.com сообщил о том, что на выставке «Зброя та безпека-2016», которая сегодня завершилась в Киеве, компания «Високоточні системи» представила автоматический гранатомёт РГШ-30. Как заявил представитель компании, РГШ-30 разработан с учётом боевого опыта украинской армии. Так, АГС-17 в пехотном варианте отлично подходит для защиты блокпостов и укреплённых позиций, но из-за большой массы не может эффективно использоваться мобильными группами ...
По размерам и массе РГШ-30 примерно соответствует штурмовой винтовке. Ручной гранатомёт имеет более короткий ствол, чем у АГС-17, при этом дальность стрельбы достигает 1600 м. Питание гранатомёта осуществляется сменными коробчатыми магазинами, вмещающими по пять гранат типа ВОГ-17. По словам разработчиков, РГШ-30 предназначен для выведения из строя вражеской бронетехники (БТР, бронированные автомобили), а также может быть эффективен при зачистке помещений. Габариты и точные характеристики РГШ-30 пока не разглашаются, поскольку в ходе доработки гранатомёта они могут быть изменены. Кроме того, разработчики планируют создать аналоги РГШ-30 под гранаты калибров 20, 25, 35 и 40 мм. 
 
 
2) Під час проведення військової операції на Донбасі виявилась велика роль такого важкого піхотного озброєння, як автоматичні гранатомети. Єдиним зразком на озброєнні Сухопутних військ України є ще радянський зразок АГС-17. Цей гранатомет був прийнятий на озброєння радянської армії ще в 1971 році і призначений для масового ураження живої сили і вогневих точок противника, які розташовуються на відкритій місцевості. З початком війни на Донбасі широко використовувався для прикриття блокпостів і посилення оборонних дій. Фактично єдиним бойовим пострілом для АГС-17 є осколково-фугасна граната ВОГ-17 або її модифікований варіант ВОГ-30. АГС-17 не тільки використовується в станковому піхотному варіанті з ґрунту або з бронетехніки, а й встановлюється в баштових установках БТР і БМП. Приватна компанія «Високоточні системи» на виставці «Зброя та безпека-2016» (м. Київ) представила компактний 30-мм автоматичний гранатомет РГШ-30. Він використовує ті самі боєприпаси, що й станковий АГС-17, але більш компактний.
Крім того, у 2016 році розробники планували створити варіанти РГШ-30 під гранати калібрів 20, 25, 35 та 40 мм, але станом на січень 2018 року ніякої інформації немає. Вважається, що це вкрай перспективний напрям, так як запаси боєприпасів для АГС-17 за три роки війни практично вичерпані, і Україна як закуповує їх за кордоном (переважно в Болгарії). Розробник позиціонує гранатомет як засоб вогневої підтримки штурмових груп. За розмірами і вагою приблизно відповідає рівню штурмової гвинтівки. Хоча ручний гранатомет має більш короткий ствол, ніж у АГС-17, однак дальність стрільби сягає 1600 метрів. Живлення гранатомета здійснюється змінними коробчастими магазинами на п’ять гранат типу ВОГ-17. За словами розробників, РГШ-30 призначений для виведення з ладу ворожої бронетехніки (БТР, броньовані автомобілі). Також гранатомет може бути ефективний при зачистці приміщень. Поки що існує лише дослідний зразок, що не проходив польових випробувань, тому складно оцінити як масу гранатомета, так і зручність застосування. На перший погляд, у зразку багато фрезерних робіт – можна говорити про те, що виробництво буде довгим і дорогим. Можливо, виробник перейде в ході виробництва на штамповані деталі. Точних характеристик РГШ-30 поки не опубліковано. 

3) РГШ-30. (Ручной гранатомет Шевченко). Разработан в 2007 - 2008 году и изготовлен на заводе "Маяк". Ручной малогабаритный легкий гранатомет предназначен для тактического использования в условиях ограниченной маневренности с дальностью поражения одиночных и групповых целей на дальности до 1600 м. Работа основана на принципе отдачи стреляющего модуля инерционного или газоотводного типа. Питание РГ – коробчатый магазин на 5 выстрелов ВОГ 17. Простая конструкция, обычные материалы.

Может быть разработан под любой боеприпас : 20-мм, 25-мм, 30-мм, 40-мм. РГ может быть выполнен в вариантах: - самозарядный, - не самозарядный . Питание РГ – коробчатый магазин или барабан диаметром 82 мм на 5 выстрелов (30-мм гранаты).
Первый опытный образец был не самозарядный : ручное перезаряжание движением ствола вперед с помощью рукоятки управления огнем. Прошел неполные заводские (конструкторские) испытания.
 
Источник – разработчик Виктор Шевченко (Киев).

Комментариев нет:

Отправить комментарий